Výběr sexuálního partnera určují i vůně

Lidské bytosti jsou velmi schopné umět si pro sebe vyčuchat vhodné sexuální partnery. Vyplývá to ze dvou výzkumů, v nichž vědci ukázali, že přirozená vůně těla hraje klíčovou roli v tom, nakolik někoho považujeme za atraktivního, či nikoli. Ve schopnosti rozpoznat vhodného partnera jsou výborní homosexuálové, kteří podle vůně poznají jiné gaye, vyplývá mimo jiné ze studie Monellova smyslového centra v americké Filadelfii, která bude publikována v časopise Psychological Science. Autoři zjistili, že homosexuální muži a ženy preferují jiné vůně, než je tomu u jejich heterosexuálních protějšků. Jiný výzkum švédských vědců zaměřující se na skenování mozku pak ukázal, že chemikálie z mužského potu stimulovala mozek homosexuálních mužů úplně stejně jako mozek heterosexuálních žen. Přirozené vůně, feromony, často nejsou vnímány vědomě, avšak již dlouho se má za to, že nejspíš výrazně ovlivňují naše jednání.

Vědci Monellova centra zkoumali reakce 82 mužů a žen na vzorky potu 24 dobrovolníků různého pohlaví i sexuální orientace. Libost určité vůně se výrazně lišila u gayů a lesbiček a jejich heterosexuálních kolegů. Gayům se zamlouvala vůně jiných gayů a heterosexuálních žen. Naopak heterosexuálním mužům vůně gayů nebyla příjemná, podobně tomu bylo i mezi heterosexuálními ženami a lesbičkami. Podle šéfa výzkumu Charlese Wasockiho zjištění podporují tvrzení, že preferování určitého pohlaví má jistý biologický podklad v tom, jak tělo produkuje a vnímá tělesné vůně. Švédští vědci z Karolinska Institute ve Stockholmu zase zkoumali, jak mozek reaguje na dvě látky, o nichž se má za to, že fungují jako feromony – tedy určitý testosteronový derivát (AND) a estrogenu se podobný steroid (EST). Vědci požádali 36 heterosexuálních a homosexuálních mužů a žen, aby si přičichli k oběma vzorkům a k dalším běžným vůním, zatímco jejich mozek byl sledován přístroji. Výsledky ukázaly, že AND vyvolával reakci u homosexuálních mužů a heterosexuálních žen, zatímco u heterosexuálních mužů nikoli. EST zase působil pouze na heterosexuální muže.

Vibrátory (v češtině označované také jako robertky) jsou erotické pomůcky, nejčastěji používané při ženské masturbaci nebo jako doplněk (zpestření) u pohlavního styku. Erotické pomůcky a erotické hračky pro dospělé. Jak správně používat anální hračky?

S chemii na samičku

Feromony fungují jako jeden z nejstarších komunikačních kanálů mezi živočichy. Pokud je zachytí receptory poblíž čichové sliznice jiného jedince stejného druhu, ovlivní určitým způsobem jeho chování. Významný vliv mají krom jiného při rozmnožování. Velmi významný a nejlépe prozkoumaný je vliv feromonů u hmyzu – jistě znáte různé feromonové lapače hmyzu. Ani člověk není vůči feromonům imunní. Například z poševního hlenu žen v produktivním věku vědci izolovali látku kopulin, na kterou při pokusu muži reagovali zvýšenou sexuální aktvitou. Podobné látky se našli i v potu a dalších tělesných sekretech. Vliv feromonů na vaší přitažlivost bych však rozhodně nepřeceňoval. Přece jen máme šedé kůry mozkové více než mravenci. A každá žena bude vliv vašich feromonů konforntovat i s dalšími faktory – celkovým vzhledem, chováním někdy též (bohužel) s obsahem vaší peněženky.

Pokud nemáte dárek k Vánocům pro svou přítelkyni, kupte jí dildo. Kupte si erotické pomůcky v našem exkluzivním sexshopu. Amatéři natáčí zajímavá erotická videa. Amatérské ložnice video jako inspirace na večer.


Doporučujeme:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!